ODSTRANĚNÍ ŘAS A PLÍSNÍ

 

STOP ZELENÝM FASÁDÁM

Za posledních pár let se zvýšil počet domů se šedými, zelenými či černými fleky, které jsou viditelné zvlášť na světlých fasádách. Je to zapříčiněno rostoucími plísněmi a zejména řasami, které zhoršují estetický vzhled fasád budov.

Plísně a řasy na fasádách ovlivňují alergie a další řady infekčních onemocnění, proto není dobré nechávat plísně a řasy rozmnožovat dál.

Jaký vliv mají řasy na vaši budovu?

Alga je malá rostlinná forma, která je podobná mořským řasám. Nemá však žádné kořeny ani listy a může růst téměř na jakémkoli povrchu. Řasám se daří ve vlhkých podmínkách. Mají také rády světlo, což znamená, že plochy vnějších budov jsou pro ně ideálním místem, aby se mohly rozšiřovat. Mohou růst ve velkých skvrnách nebo filmech na povrchu budovy bez definovaných hranic, které jsou obvykle zelené, ale mohou být příležitostně černé, červené nebo žluté.

Při delším působí řas na fasádě může dojít k problému, kdy fasáda nepůjde řádně vyčistit a už nebude mít vzhled jako před tím.

Jak řasy odstraňujeme?

Při použití silného proudu může dojít k „výbuchu“ vrstvy řasy pokrývající většinu povrchů a dojít tak k rychlejšímu rozmnožování. Výkon vodního paprsku představuje také riziko uvolnění cihel nebo cementu, což způsobuje slabost starších budov. Čisticí prostředky, jako bělící činidla nebo jiné drsné chemikálie, jsou účinné při odstraňování řas a nejvíce biologického růstu, nicméně drsné chemické látky jsou také toxické pro velké množství jiných organismů a jejich použití může vést k vážnému poškození životního prostředí. Drsné čisticí prostředky mohou rovněž způsobit poškození fasády, zvláště jsou-li konstruovány s alkalickým materiálem, jako je vápenec nebo žula.

Při odstraňování plísní a řas používáme takové prostředky, které jsou zcela bez fosfátů, což znamená, že odradí od růstu řas a jeho koncentrovaný vzorec znamená, že jej můžete použít k pokrytí velkých ploch najednou. Jsou bezpečné pro všechny povrchy a jsou 100% ekologický, takže neničí životní prostředí.

Také se u vás na fasádě objevila plíseň či řasy? Neváhejte a obratně se na nás, my vás toho zbavíme.

Sjednáme schůzku, kde zjistíme stav fasády a uděláme cenovou nabídku. To vše ZDARMA

Více o dotacích

Máte nějaký dotaz? Napište nám