REVIZE HROMOSVODŮ

 

Zajistíme Vám bezpečný domov – Provádíme revize hromosvodů.

Hromosvod vytváří umělou vodivou cestu a svádí bleskový výboj do země. Používá se pro ochranu budov a dalších zařízení před poškozením účinků blesku – požár nebo mechanické poškození. Hromosvody – bezpečí Vašeho domova.

Revize hromosvodů se dělí na 3 typy:

Výchozí revize se provádí při nově namontovaném hromosvodu, jež  se prvotně uvádí do provozu.
Pravidelné revize se provádějí již u stávajících hromosvodů
Mimořádná revize se provádí po úderu blesku, opravě hromosvodu nebo střechy

Jak probíhají revize hromosvodů?

Po domluvě se u vás zastaví náš zaškolený technik, který vizuálně zkontroluje soustavu hromosvodu a za pomoci speciálního přístroje provede zkoušku funkčnosti spojů a úplnost soustavy.

Pravidelné revize = bezpečný domov

Při pravidelných revizích si můžete být naprosto jisti, že je hromosvod v pořádku a zajistí vám 100% ochrany. Pro obytné domy platí, že by revize měla být provede alespoň každých 5 let. Máte dům bez revize hromosvodu? Pojišťovna vám nic nedá. Je dobré dodržovat pravidelné revize i z toho důvodu, že pokud se něco stane, pojišťovna vám nedá ani korunu. V případě, že váš dům zasáhne blesk a vy nemáte doloženo, že provádíte pravidelné revize, máte prostě a jednoduše smůlu.

Kolik revize hromosvodu stojí?

Pokud vlastníte jeden až dva svody, cena revize se pohybuje kolem jednoho tisíce korun. S každým dalším svodem cena narůstá.